Kenzel

Detail

06 apr 2016

Po dunajskej hrádzi na bicykli

S príchodom pekného počasia sa bratislavská hrádza stáva jednou z najatraktívnejších lokalít v meste. Svojou kilometrážou a kvalitou asfaltu je hrádza obľúbeným útočiskom pre širokú verejnosť a hlavne tých, ktorí sa pri svojej činnosti nechcú dať rušiť motorovými vozidlami. 

Bratislavská hrádza bola pôvodne postavená ako ochranný val proti vyliatiu Dunaja, no dnes je to raj pre príležitostných cyklistov, bežcov a korčuliarov.

Na hrádzi si môžete nakombinovať výlet na bicykloch pre celú rodinu s rôznymi náročnosťami. Príjemným tipom na trasu je výlet z Bratislavy do Vojky, kompou na druhú stranu a späť. 

Menšie deti určite zvládnu kratšiu cestu na Divokú vodu a späť. Obe trasy začínajú v meste napojením na hrádzu pod mostom Apollo pri OC Eurovea. 

Nevynechajte určite návštevu Galérie Danubiana, ktorá je jednou z najmladších galérii moderného umenia Európy. Komplex dopĺňa Art Shop a útulná Art Café, ktorá presahuje rámec interiéru a dáva Vám možnosť posedieť si priamo na brehu Dunaja

V neposlednom rade určite zájdite ku Rusoveckému jazeru, čo ocenia najmä milovníci kúpania a osvieženia po dobrej bicyklovačke.

text: redakcia magazínu RELAX 02/2016


Skvelý tip na výlety po hrádzi trekkingový bicykel KENZEL STROLLER.


KENZEL STROLLER je univerzálnym, komfortným, spoľahlivým a praktických spoločníkom na výlety nielen po hrádzi.