Kenzel

Detail

04 júl 2016

HorSa do Ríma na bicykloch KENZEL

AKO TO ZAČALO A AKÝ JE PLÁN - Pred pár dňami vyštartovali chalani z OZ HorSa na svoju veľkú expedíciu z Bratislavy až do Ríma alebo po stopách Cyrila a Metoda na bicykli ( keďže značná časť trapy kopíruje trasu práve Cyrila a Metoda ). Dovedna 6 štátov ( SVK, AUS, SLO, ITA, VATIKÁN, SAN MARINO ) a ich hlavné mestá a možno pridajú aj ostrov ELBA prejdú na našich bicykloch KENZEL, pretože sa nám páči ich myšlienka aktivizovať ľudí k športu a oboznámiť Slovákov o netradičnom spôsobe cestovania - cykloturistiky. Cesta je predbežne naplánovaná na od 25.6. - 20.7.2017.


UPDATE č. 1: 25.6.2016 -  Sen sa stal realitou a chalani ( len vo dvojici, pretože tretí člen, žiaľ, ochorel, ale nevzdal to a štartuje za chalanmi hneď, ako to bude možné ), spred našej predajne v Bratislave KENZEL Concept Store&Showroom vyrážajú po stopách Cyrila a Metoda na bicykloch. Hlásime prvé info - chlapci úspešne zdolali Graz a dnes by mali doraziť do slnečného Slovinska.


UPDATE č. 2: 1.7.2016 - Trojica už v plnej zostave v Slovinsku, kde kempujú kúsok pred Ľubľanou. Teplo a kopce im dávajú trochu zabrať a tak im jeden oddychový deň nezaškodil pred bránami Talianska, ktoré by chce zdolať už dnes.


UPDATE č. 3: 4.7.2016 - Počas uplynulého víkend chalani zavítali do Talianska. So Slovinskom sa patrične rozlúčili v miestnej televízii a po 160 km z Kamnik do Trieste, ktoré sa ťahali väčšinou v kopcoch ich v Udine prichýlila kamarátka Miška s priateľom Diegom. Ďalšia noc bola pre nich malým veľkým zázrakom, keď v beznádeji o 23:30 na semafóroch stretávajú rodinu slovenských učiteľov, ktorá ich ubytovala na internáte United World College of the Adriatic v "Devíne". Bonus bol plný hrniec Spaghetti con Pesto basalico a vynikajúce raňajky. Dobrí ľudia stále existujú :)


Text: UPDATE č.4: 7.7.2016 - Počas veľkého zápasu Taliansko - Nemecko 

mali chlapci možnosť zažiť neopakovateľnú atmosféru v mestečku Chioggia. 

Neskôr, z mesta Ravenna putujú do hôr San Maríno. V nohách už majú 

nabicyklované už 1000 kilometrov.